ראשי > מסע ישראלי בבתי"ס

מסע ישראלי בבתי ספר

מסע לתלמידי כיתות יא'

מזה 10 שנים מסע ישראלי פועל בקרב תלמידי כיתות יא' בנקודת זמן משמעותית בחייהם המזמנת לבני הנוער חוויה מכוננת ובלתי נשכחת המעצימה את תחושת האחריות הערכית של הצעירים כדור העתיד של האומה ומטביעה את חותמה הטוב על אישיותם וזהותם.

תוכנית המסע גובשה במשותף על ידי מינהלת 'מסע ישראלי' ואגף של"ח וידיעת הארץ במשרד החינוך ומופעלת הלכה למעשה החל משנת הלימודים תשס"ו, שנת 2006. התוכנית מתווה עקרונות חינוכיים מוגדרים, המהווים את הבסיס והמסגרת לקיום המסע.

התהליך החינוכי הכלול במסע מתבסס על הכנה במסגרת בית הספר קודם למסע, על חוויה אישית, חברתית וערכית, בעלת עוצמה ייחודית במהלך המסע עצמו, ועל סיכום משמעותי בעקבות המסע.                                   

 

המסע

משך המסע הוא ששה ימים. יציאה מבית הספר בלילה בין יום ראשון לשני בשבוע כאשר ביום שני בבוקר, עם זריחת השמש יתקיים טקס פתיחה בנקודת ההתחלה של מסלול היום הראשון של המסע. המסע מסתיים אחרי יציאת השבת בירושלים. קרא עוד

אגרת להורים

רשימת ציוד מפורטת למסע. קרא עוד

בעקבות המסע...

מדי שנה נערך מחקר משוב והערכה על ידי חברת 'משב' (חברת מחקר חיצונית) בקרב כלל המשתתפים במסעות בשנה . קרא עוד

אני מרגישה שבמסע, כל יום היה תהליך בפני עצמו, נקודת ציון ועלייה חדשה בשבילי. בין אם דובר באתגר אישי שבו טיפוס על הר ארדון נראה מרחוק כמשימה בגדר הבלתי אפשרי, או שדובר בחוויה האישית שלי תוך כדי התנדבות במרכז יום לקשיש. כל יום היה בשבילי דרך קטנה אשר הראתה לי איפה אני עצמי עומדת. עומדת ביחס לעצמי, התחושות שלי כאדם, המקום שלי בתוך קבוצה וההשפעה שלה עלי, בין אם דובר בתוך הקהילה שלי, המקום שבו אני גרה, חיבור לאדמה ולארץ שלי, לעם, החיבור למדינה שלי, למדינת ישראל ולזהות היהודית שלי.

תמר, מקיף ז' אשדוד.