ראשי > כתבו עלינו > עיתונות > מקור ראשון

"עכשיו אני מרגיש שייך יותר למדינה" מסע ישראלי לגדוד הסיור הבדואי

מקור ראשון, יוחאי עופר

בהר הרצל בירושלים טיילו אתמול עשרות לוחמי גדוד הסיור הבדואי. רבים מהם ראו בפעם הראשונה את קברו של חוזה המדינה, ושמעו לראשונה את השמות לוי אשכול וגולדה מאיר. ביום שני לפנות בוקר יצאו לוחמים ואנשי מפקדה מהגדוד ל'מסע ישראלי', שהחל במספר טיולים בדרום הארץ ובביקור בשדה בוקר ונחתם באנדרטת הלוחם הבדואי בצומת המוביל בצפון.אתמול הגיעו אנשי הגדוד לירושליםוביקרו בכנסת, ביד ושם ובהר הרצל.

גדוד הסיור

 " החיילים לא ראו בחיים את המקומות האלו,  כי הם נשארים בעיקר קרוב לבית ולא מכירים  מעבר לסביבה הקרובה שלהם. בכנסת הם  התרגשו והתלהבו, חיפשו איפה יושב ראש  הממשלה וניסו להבין מה קורה במליאה",  מספר רס,ן איתמר גדיד, סגן מפקד הגדוד. "  הגענו למסקנה שמספיק עם הנופש הגדודי  הקבוע באשקלון, ובחרנו לקיים את המסע  הזה.

אנחנו רוצים להכשיר את החיילים דרך  השבוע הזה להיות אזרחים טובים ומחוברים  יותר למדינה והתכנים האלו הם מנוף שיעזור  להם להבין את חשיבות השליחות במדינה". 

התכנון הראשוני היה לקיים את המסע בצפון הארץ, אך מזג האוויר החורפי העביר אותו דרומה. חמישה עשר מדריכים ליוו את החיילים במהלך השבוע, והמסע היה ייחודי גם בעבורם. מלבד לוחמים בדואים משרתים בגדוד חיילי מפקדה יהודים, חלקם עולים מרוסיה ומאתיופיה.

דנה תושבת רעננה, היא משקית ת"ש בגדוד. כבר בתיכון עברה את המסע, אך היא מדווחת כי הרגשות אחרים לחלוטין. " במדים החוויה שונה לגמרי. לוקחים את הדברים אחרת. הביקור בהר הרצל וביד ושם הותיר בי את הרושם העמוק ביותר, כי זו ההיסטוריה הישראלית. כאן מבינים על מה אנחנו נלחמים".   

לכתבה המלאה לחץ כאן