ראשי > כתבו עלינו > עיתונות > מעריב - מסע ישראלי לחופה

מסע ישראלי' לחופה: הפרויקט שמפגיש זוגות'

מעריב, עמרי מניב 17/2/12

שלושה חודשים לאחר שהשתחרר משירות צבאי, נענה דביר קלי לאתגר והצטרף לצוות ההדרכה של "מסע ישראלי". הצעיר הדתי רק חיפש עבודה מאתגרת כמדריך של בני נוער שמטיילים ברחבי הארץ, ומצא את עצמו בתוך כמה חודשים עומד עם זוגתו דודיש מתחת לחופה.

על הפטנט עלו עוד 42 זוגות (!), שנפגשו, התאהבו והקימו יחדיו משפחה במהלך שש שנות קיומו של המיזם החינוכי. יונתן ואיילה דקל הם מהזוגות הראשונים שהוציא תחתיו הפרויקט, שהחליף למעשה את הטיול השנתי המסורתי של בתי הספר, וכולל מסע מגבש בן שבוע בנופי הארץ. "הגעתי למיונים שנערכים לבחירת מדריכים וראיתי מיד את איילה, אבל אז קיבלתי צו 8 למלחמת לבנון השנייה", משחזר יונתן. 

"כשחזרתי לקורס היא התעלמה ממני, כי חשבה שאני נחמד לכולן. אבל אז שרים שירי ארץ ישראל כל ערב, מנגנים יחד בגיטרה - וככה הקשר נוצר מעצמו". 

"קרקע פורייה לאהבה"

השמועה על קירוב הלבבות בטבע עשתה לה כנפיים. עוד ועוד צעירים שביקשו להיות מדריכי טיולים הכירו במהלך ההכשרה את החצי השני שלהם. רבים מהם, אגב, זוגות מעורבים של חילוני ודתייה, ולהפך. 

"יונתן היה אז חילוני, אבל במסע מדברים על דברים של הנפש, והמסכות יורדות", מוסיפה אשתו איילה, 

מסע ישראלי לחופההמגיעה מבית דתי. "זה לא כמו שיוצאים לדייט, ואז מתחילים לדבר על דברים חיצוניים עד שמכירים באמת. כאן הסיטואציה מזמנת מיד שיח עמוק בהרבה". זוג אחר, רן ורותם יהושע, הדריך יחד במסע של בית ספר מכרמיאל. "לא הרגשתי כלום בהתחלה, אבל היא שמה עליי עין", הוא מגלה. "החניכים

קראו לי ואמרו ליד שנינו שאנחנו מתאימים וחייבים להיות יחד. זה היה מביך בהתחלה, אבל אחרי שמונה חודשים התחתנו. אתה יוצא עם מישהי אחרי שעברתם יחד משהו, ולא היכרות של 'מה את עושה?' " 

לכתבה המלאה לחץ כאן

לכתבה באתר NRG לחץ כאן