ראשי > כתבו עלינו > עיתונות > מודיעין מסע אחר

מסע אחר

מודיעין, שבתי בנדטי 4.11.10

אריק היילינג מרעות מפעיל מזה מספר שנים את הפרויקט שמתחרה בטיולים השנתיים המסורתיים של בתי הספר. ה"מסע הישראלי" שלו מריץ את בני הנוער מקצה הארץ עד קציה במשך שבוע. ושלא כמו בטיול שנתי- כל יום מזמן לחניכים שאלות מהותיות הנוגעות לקשר שלהם עם העם, המדינה והאדמה. הצטרפנו אליו לסיבוב בנגב. 

" מסע ישראלי" הוא ארגון הפועל תחת ארגון "מבראשית", שמטרתו לחזק את הזהות היהודית אצל חיילים ובני נוער בארץ. הארגון הוא עצמאי לחלוטין, אריק ורן יסוד שותפו לעבודה, שגם הוא הצטרף אלינו לנסיעה, בכלל לא דתיים, דבר שברגע הראשון הפתיע אותי מאוד. 

לדברי השניים, המטרה של פרויקט "מסע ישראלי" הוא למצוא את הדומה בין כולנו ולפרוש אותו על השולחן, כדי שמשם נוכל להתפתח ולהרחיב את המשותף. אין להם עניין להתעסק בשונה ובמפריד. 'נשמע יפה' אני אומר להם, אך מה עושים כשצריך במהלך החיים, ובטח בהנהלת מדינה להחליט החלטות אופרטיביות הנתונות במחלוקת, ושם אין זמן ומקום להרחיב את המשותף ולהתחבר אליו? השניים עונים: " לא נשכרנו לשם כך". מטרתם היא, בין השאר, להכין את הקרקע לדור הבא שהם יגיעו כבר מחוברים יותר ויתמודדו אחרת עם השונה ועם הסוגיות הנתונות במחלוקת. 

לכתבה המלאה לחץ כאן