שומרים על תכנית מסע ישראלי

כל העיר, מיכל סימני ברדוגו 15/10/10

אתי בינימין ליו"ר ועדת החינוך של הכנסת: סייע להמשך קיומה של התוכנית הפועלת לחיזוק זהות יהודית וציונית בקרב התלמידים. 

יו"ר ארגון ההורים בעיר, אתי בינימין פנתה בימים האחרונים במכתב ליו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ זבולון אורלב ( הבית היהודי) בבקשה לסייע בשמירה על תוכנית מסע ישראלי מבראשית, המופעלת בידי משרד החינוך, לנוכח חשש שעלה בקרבהורים כי היא עלולה להתבטל לאחר שכמה בתי ספר, שהיו אמורים לצאת למסע בחודש זה, לא יצאו אליו בתאריך המיועד. מדובר במיזם שמבקש לחזק את הזהות היהודית, הישראלית והציונית של בני הנוער על בסיס מסע בין נופי ארץ ישראל. 

זבולון" מסע ישראלי היא תוכנית ערכית ממדרגה ראשונה, המפגישה תלמידים עם שאלות בדבר זהותם והשתייכותם, מהאני הפרטי - אני ומעורבותי בחברה ובמדינה- ועד חיזוק הזהות האישית, היהודית והציונית דרך הכרת הארץ. אין זה סוד שהנוער שלנו סובל מחסך בכל הקשור למדינת ישראל, ערכים יהודיים וציונות", ציינה בינימין. בהמשך המכתב ביקשה בנימין את התערבות אורלב לקבלת תוספת תקציבית שתאפשר את המשך הפעלת התוכנית.

אורלב הבהיר השבוע כי "הפנייה מוצדקת בהחלט. נפגשתי עם הגורמים הרלוונטים, ובהם ד"ר שמשון שושני, מנכ"ל משרד החינוך, שהבטיח כי הוא מטפל אישית בהסדרת התקציב לביצוע התוכנית, והעניין יוסדר בתוך חודש. משרד החינוך הגדיל משמעותית את השתתפותו בתוכנית לכעשרה מיליון שקל השנה".  

 

 

לכתבה המלאה לחץ כאן